sobota 31. ledna 2015

Parkety

Nový rok přináší nové výzvy. Už nebudu kovářova kobyla. Koupili jsme dům, teda domeček, teda malou řadovku ze sedmdesátých let.
Takový 40 let starý dům přináší spoustu pozůstatků ze své historie (stará elektrika v hliníku, staré odpady, původní koupelny a všude palubky - na stěnách, na stropě ...), ale také ve třech pokojích původní parkety ve velmi dobrém stavu.
A teď jen přemýšlím, že je dám i do obývacího pokoje a do kuchyně, protože taková dřevěná podlaha je krásná i po 40 letech.

Co vy a parkety?

zdroj - pinterest

PS: kdyby měl někdo zájem o lakované palubky (nejspíš z borovice se spoustou suků) nebo koženkové shrnovací dveře, napište mi!

PS2: těšte se na novou rubriku - "návrhářka a rekonstrukce" :) Já už se taky těším!

6 komentářů:

 1. Radko, dřevěné parkety mám moc ráda, ale je s nimi docela práce, aby stále vypadaly krásně. Kdysi jsme bydleli s rodiči v paneláku a tam jsme měli v obýváku taky parkety a měla jsem možnost vidět, jak dopadnou, když nemají tu správnou péči. Nakonec skončily pod kobercem .-( Ať tak či onak - určitě bych si je ale nedala do kuchyně, nepřijde mi to vůbec praktické, hodně by tam podle mě trpěly.

  Krásný den
  Anička

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aničko děkuji, právě v té kuchyni mě to "trápí" zatím nejvíc, takže nad tím právě přemýšlím, jestli ano nebo ne :)

   Vymazat
  2. Nevím, jak máte řešenu kuchyň. Ale třeba by nemusela být pokládka parket celoplošná a v těch nejkritičtějších místech (kolem linky) by se dala zkombinovat s jiným materiálem - třeba dlažba v neutrálním tónu, která by se s parketami "nebila"... Však Ty už to nějak vykoumáš :-))

   Vymazat
  3. Určitě to nějak vykoumám :) díky moc za názor a zkušenost.

   Vymazat
 2. parkety ANO! :-) Měli jsme stejný problém- dům 30let starý, parkety -lakované a položené do asfaltu. Hrůza děs. renovovat nešly. Tak vytrhat- a položit nové. byla to dobrá volba. dřevo je super materiál. Podlahář nás přesvědčil na vzor "dvojitý stromeček", takže světlo si s kresbou na parketách zajímavě pohrává - koberec šel pryč úplně. Do kuchyně teprv podlahu vybírám- ale parkety bych tam asi zničila. Spíš myslím na dlažbu- a nebo zkoumám (na radu odborníka) vinyl. Uvidíme :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za komentář, dřevo je prostě dřevo :)
   A v kuchyni - když jsem přemýšlela nad tím, jak vařím, tak jsem ten typ, co mi často něco padá. Takže parkety tam neprotáhneme, dlažba by byla praktická, ale chtěla bych teplejší materiál - takže zkusím vybrat nějaké přířodní lino.

   Vymazat